Hizmetler

Evden Eve Nakliyat Hizmetlerinde Asansör Kullanımı


evden eve nakliyat asansör kullanımı

Ev taşımacılığı günümüzde çok farklı boyutlarda yapılmaya başladı. Birçok firmanın farklı tekniklerle taşıdığı evler artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde taşınmaktadır. Önceden ev bulup yerleşme derdinin yanında en büyük sorun olan kamyon bulma, eşyaları taşıyacak hamal bulma dertleri de insanları oldukça zora sokuyordu. Bu kadar sıkıntının yanında işinde profesyonel olmayan bu insanlar yüzünden eşyalarınız kırılma ve zarar görme gibi şeylere maruz kalabiliyordu.

Üstelik yüksek katlı binalarda merdivenlerden taşıma işlemi gerçekleştiriliyordu bu da çok daha ayrı bir dertti. Bir taşınma işi sabah başlayıp akşama kadar ancak biterken evinizin içinde yaşadığınız stres ve karmaşa yüzünden bir yıllık yorgunluk çekiyordunuz. Çok fazla risk taşıyan bu taşınma işlemleri artık tarihe karıştı. Asansörlü nakliyat ile evler çok daha kolay taşınmaktadır. Çok katlı binalardan çok kolay bir şekilde eşyalarınız indirilmekte yine çok katlı binalara aynı kolaylıkla çıkarılmaktadır.

Firmanın sahip olduğu ekipmanlar sayesinde sizler sadece bir köşede evinizin ya da ofisinizin taşınmasını bekliyorsunuz. Önceden sabahtan akşama kadar süren taşıma işlemi asansörlü nakliyat ile artık birkaç saat içerisinde çok kısa sürede yapılmaktadır. Eşyalarınızı oda oda yerleştiren uzman personeller sayesinde taşınma işlemi bittikten sonra da neyi nereye koydum sorununu yaşamıyorsunuz. Ev veya ofis taşıma işlemi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız kesinlikle taşımacılık işinde profesyonel bir firma ile çalışmalısınız. Aksi halde eşyalarınızın gördüğü zarar sizi bir hayli üzecektir.

NAKLİYAT KONUSUNDA YASALLIK ŞART

Taşıma işlemi yaptıracaksanız mutlaka yasal firmalarla çalışmalısınız. Yasal olmayan firmalar sizlere her türlü zorluğu yaşatacaklardır. Yasal firmalar sizlere taşınma işleminden önce taşınma sözleşmesi imzalatırlar. Bu sözleşmeyi çok iyi bir şekilde inceleyin ve sizin için gerekli olan maddeleri de eklettirin. Asla okuyup içeriğini incelemeden imzalamayın. Taşınma işlemini gerçekleştirecek olan aracın açık kasalı mı yoksa kapalı kasa bir araçla mı olacağını öğrenin. Taşıma işlemi sırasında ne tür bir sigorta uygulamasını kullanacaklarını ve bu sigortanın neleri kapsadığını da sormayı unutmayın.

Eşyalarınızın güvenliği için her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Eşyalarınızı taşıyacak olan firmanın da işinde profesyonel olmasına özen gösterin. Firmanın yüksek katlı binalara ev taşımak için hangi yöntemi kullandığını ve asansörlü nakliyat olarak mı çalıştıklarına dikkat edin. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Taşımacılık konusunda profesyonel çalışan firmalar kesinlikle eski usulleri kullanmazlar. Asansörlü nakliyat değilse ve eşyalarını yüksek katlı bir binaya taşınacaksa iki kere düşünmelisiniz. Çok katlı binalara merdivenlerden taşınan eşyaların yıpranma payı daha fazladır.

Hele de yeni evlendiyseniz eşyalarınızda oluşabilecek küçücük bir çizik bile canınızı acıtabilir. Deneyimsiz personelin eşyalarınızı yıpratmasına ve sizleri zarara uğratmalarına müsaade etmeyin. Asansörlü nakliyat ise böyle bir sorun kesinlikle yaşanmamaktadır. Eşyalarınız güzelce ambalajlanır, cam eşyalarınız fıçılara doldurulur ve herhangi bir zarara uğramadan asansör sistemi ile taşınır. Üstelik de eski yönteme göre çok daha kısa bir sürede gerçekleştirilir.

EŞYALARIN PAKETLENMESİ

Taşınma sözleşmesi imzalayacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda mutlaka eşyaların paketlenmesi işinin yapılması. Eşyaları firma personeli mi paketleyecek yoksa siz mi paketleyeceksiniz. Eğer firma paketleme işini yapıyorsa mutlaka bu konuda bilgi alın. Aksi halde sizin paketleriniz içerisinde oluşan hasarı firma kabul etmiyor. Kendileri paketleme işini yapıyorsa sizler sadece özel eşyalarınızı paketleyebilirsiniz. Mutfak eşyalarınızı tek tek sarmanıza gerek yok firmalar deneyimli personelleri geliyor mutfağınızı fıçılar yardımı ile boşaltıp taşıyorlar. Tabi bazı firmalar mutfağın toplanması işine karışmayabilir. O konuda her firmanın kendi çalışma şekli var.