Hizmetler

Evden Eve Nakliyat Hizmetlerinde Ekspertiz


evden eve nakliyat ekspertiz

Evden eve nakliyat firmaları müşterilerinin taşıma işlerini gerçekleştirerek müşterileri için önemli olan eşyalarının naklini gerçekleştirmektedirler. Bu nakliyat sırasında kullanışlı, sağlam ve pahalı ürünlerin taşınması için özellikle dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu uygulamalar yapılırken alınması gereken önlemler bulunmaktadır. Bu önlemlerin gerçekleştirilme süreci oldukça yoğun ve özenli çalışmalar sonucunda sonuçlandırılmaktadır.

EKSPERTİZ İŞLEMİNDE NELER YAPILMAKTADIR?

Evden eve nakliyat ekspertiz işlemlerine başlayabilmek için öncelikle müşterinin evden eve nakliyat firmasını araması gerekmektedir. Müşteri nakliyat firmasına birçok kanaldan ulaşabilmektedir. Bu ulaşım kanallarının başında şahsen başvuru gelmektedir. Müşterilerin bazıları yüz yüze görüşmeyi daha sağlıklı ve güvenli gördükleri için özellikle yüz yüze görüşmeyi tercih etmektedirler. Bunun gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak nakliyat firmasının müşterini yüz yüze görüşmeyi gerçekleştirebileceği bir mesafede bulunması gerekmektedir.

Aksi taktirde müşterinin yüz yüze görüşme yapması mümkün olmayacaktır. Telefonla yapılan iletişim ile nakliyat firmaları ile görüşen müşteriler de bulunmaktadır. Bu müşteriler firma ile ilgili gerekli bilgiyi aldıktan ve fiyat konusunda da görüştükten sonra eğer anlaşma sağlanırsa yine yüz yüze görüşmek için firmaya gitmek durumunda kalabilirler. İnternet üzerinden, web sayfasından form doldurarak nakliyat firmaları ile görüşürsek evden evde nakliyat ekspertiz işlemlerini başlatan müşteriler de bulunmaktadır. İnternet sayfasından form doldurarak nakliyat firmalarına ulaşan ve evden eve nakliyat ekspertiz işlemlerini başlatmaya çalışan müşteriler bu formu doldurduktan sonra nakliyat firması tarafından aranmak sureti ile görüşmeye davet edilmekte veya detaylar telefonla görüşülerek anlaşma sağlanmaya çalışılmaktadır.

EKSPERTİS HİZMETİNDE SÜREÇ

Müşteriler ön görüşmeleri yaptıktan ve taşınma işlemlerine karar verildikten sonra nakliyat firmalarına adreslerini bildirmektedirler. Bu bildirme işleminden kısa bir süre sonra nakliyat firmasından bir yetkili taşınacak eşyaların bulunduğu eve giderek eşyaların türünü, miktarını, boyutlarını ve çevresel koşullarını belirlemektedirler. Eşyaların belirlenmesi için harekete geçen bu ekibin bu hareketi ile evden eve nakliyat ekspertiz işlemleri de başlatılmış olur. Nakliyat firmasından gelen ekip, kişi veya kişiler müşterinin adresinde müşteri ile buluşarak eve geçtikten sonra taşınacak eşyanın tespitini yaparlar.

Bu tespit işlemlerine ekspertiz denir. Evden eve nakliyat ekspertiz işlemi bu tespit ile birlikte tam tamamlanmış sayılmaz. Ekspertiz işlemlerine ayrıca eşyaların boyutu ve parça sayısı da dikkate alınarak verilen bazı kararlar vardır. Bu kararlar eşyaların bölünerek taşınıp taşınamayacağı noktasında verilmektedir. Eğer eşyaların bölünerek taşınılması gerektiği gibi bir karar verilmişse bu kararı da ekspertiz işlemleri içinde değerlendirebiliriz.

Nakliyat firmasından evden eve nakliyat ekspertiz işlemlerini başlatmak için gelen ekperler bu ayrımı yaptıktan ve eşyaların türünü, sayısını ve paketlemenin ne şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğine karar verdikten sonra paketlemede kullanılacak malzemenin temini ve eşyaların bulunduğu adrese gönderilmesi ve eşyaların paketlenmesi için çalışma başlatılır. Bu çalışma sürecinde de nakliyat firması çalışanlarının titiz, dikkatli ve güvenilir çalışma anlayışları devreye girmektedir.

Öncelikle bölünerek taşınması gereken büyük ve ağır eşyaların bölünmesi sağlanır. Bölünen parçalar diğer küçük ve tek parça eşyalar gibi ayrı ayrı paketlenmek üzere uygun şekilde paketleme işlemi tamamlanıncaya kadar bekletilir. Paketleme işlemi kullanılırken eşyaların taşınma sırasında zarar görmesini engelleyecek malzeme kullanılmaktadır Bu malzeme son derece dayanıklı, kendiliğinden çözülmeyen ve eşyaların sürtünme, çarpma ve sarsıntı gibi durumlarda bozulmasını ve çizilmesini engelleyici türde malzemedir.

Bu malzeme ile eşyalara bölünmüş parçaları ayrı ayrı olacak şekilde paketlenmektedir. Paketlenen eşyalar en uygun yöntem ve teknikle kapılardan çıkartılarak nakliyat araçlarına taşınacak şekilde sıralanmakta ve paketlenmiş olarak beklemeye alınmaktadır. Ekspertiz işlemleri böylece tamamlanmış ve sonlandırılmış olmaktadır.