Hizmetler

Uluslararası Evden Eve Nakliyat


Evden eve nakliyat hizmetlerinin ülkeler arası yapılmasına kavram olarak "uluslararası evden eve nakliyat" diyoruz. Farklı nedenlerle ülkeler arasında geçiş yaparken kendisiyle beraber eşyalarını da götürmek isteyen insanlar bu hizmetten faydalanıyorlar. Tabi eşyalarından önce kendi geçiş izinlerini ayarlamak şartıyla.

Buradan oralara eşya mı gider, almak istesek orada eşya mı yok, diyenleri duyar gibiyiz. Ancak yurt dışından satın almak daha maliyetli ve vakit alan bir opsiyondur. Ayrıca kişilerin manevi değeri olan eşyalarını yanında götürmek istemelerini de buna eklersek uluslararası evden eve nakliyatın ne kadar elzem bir ihtiyaç olduğu sonucuna varabiliriz.

İşte firmalarımız bu konuda müşterilerine çözüm amacıyla international movers (uluslararası nakliye) hizmetini vermektedir. Uluslararası taşımacılık için gerekli olan yetki ve belgelere (Ulaştırma Bakanlığı’nca bulunması zorunlu , uluslararası zati ev ve ofis eşyalarının taşınmasına ait belge türü olan C3 Yetki Belgesi) sahip olan firmalarımız gelişmiş teknik imkanları ile ön plana çıkmaktadır. Çalışanların firmanın kendi personeli olması ve uzmanlığı, en üst düzey paketleme güvencesi, gümrük departmanları ve 5 yıldızlı referanslarıyla dört başı mamur bir hizmet sunmaktadır.

Uluslararası evden eve nakliyat, eşyaların ekspertiz yapılması, paketlenmesi, gümrükten geçirilmesi ve istenilen lokasyona indirilip teslim edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir.

Alanında uzman ve deneyimli ekibimizden international movers koordinatörleri öncelikle planlama ve fiyatlandırma için müşterilerimize yardımcı olurlar. Eşyanın türü, çeşidi, hacmi (m3 bazında), teslimatın şekli, taşınma tarihi ve gidilecek ülkeye göre bir nakliye planı ve fiyat cetveli çıkarırlar. Taşıma kaç kişilik bir ekiple ne kadar ambalaj malzemesi kullanılarak hangi tarihlerde gerçekleşecek sorularının cevaplarını sizinle paylaşırlar.

Paketleme süreci ise titizlik ve hassasiyet isteyen bir iştir. Elbiselerden kitaplara, mobilyalardan kırılacak eşyalara, kıymetli eşyalara varıncaya değin tüm eşyalarınız taşıma koşullarına en uygun hale getirilir. Demonte gerekli mobilyaların parçalarının paketlenmesi ve yeniden monte edilmesi, klima, avize ve beyaz eşyaların sökülüp takılması da eğitimli personelimiz tarafından yapılır.

Karton variller, yatay koliler, askılı yüksek boy koliler, tahta sandık, yatak kolileri, tırtırlı kağıt, patpat (balonlu) havalı naylon, kraft kağıdı (3 kat), beyaz cam kağıtları, özel tahta kafesler, karton koli, streç… Uluslararası mesafede paketleme normları neyi gerektiriyorsa ona uygun mukavemeti yüksek malzemeler kullanılır. Yani paketleme için ne gerekli ise gözünüzün arkada kalmayacağı, gönlünüzün rahat edeceği şekilde yerine getirilir. Etiketleme ve envanter listesi düzenlenerek muntazam bir nakliye gerçekleştirilir.

Araba, motosiklet, kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızı da -yapılması gerekenlerde herhangi bir sakınca olmadığı takdirde- yanınızda götürebilirsiniz.

Gümrük işlemleri yapılan eşyalarınız belirtilen adrese indirilir. Çöp ve ambalaj malzemeleri atılarak iş tamamlanmış olur.Yapılan tüm işlem ve aşamalar sigorta altına alınır.

Firmalarımız aldığı eşyaları ve düzenini o kadar iyi ayarlayacak ki eski eviniz ile yeni eviniz arasında “iki resim arasındaki 7 farkı bulun” tarzındaki bulmacalardan bile az fark olduğuna siz bile şaşıracaksınız.

Uluslararası Ev Nakliyeciliği organizasyonlarında geniş bilgiler edinebileceğiniz bazı siteler;

Uluslararası Ev Nakliyesi konusunda gereklilik olduğunda firmalarımız ile bağlantı kurabilirsiniz.